Bitcoin mining láká stále více lidí

Posted on Category:Služby

Jistě už i k vám dolehla popularita virtuální měny, jejímuž kouzlu podléhá stále více lidí. S tím, jak posiluje kurz bitcoinu vůči dolaru stále více lidí zajímá bitcoin mining, tedy způsob, jak se dá dostat k těmto virtuálním penězům.

Jestliže chcete mít bitcoiny i vy ve svém vlastním finančním portfoliu, tak máte hned několik možností, jak je získat.
měny šifrovací 65

První možnost je elektronickou měnu nakoupit. Stejně tak jako si kupujete i jinou cizí měnu. Můžete to udělat prostřednictvím směnárny, speciálního automatu anebo na burze. První možnost vám nenabídne příliš výhodný kurz, nicméně máte jistotu maximální anonymity. Poslední možnost je způsob, jak se dostat ke zvolené měně ve výhodném poměru, ovšem počítejte s tím, že se budete muset registrovat a do hry vložit poměrně vysokou sumu peněz.
virtuální mince

Anebo na to můžete jít jinak a bitcoiny si vydělat. Budete k tomu potřebovat speciální zařízení, takzvaný bitcoin miner, který vám umožní těžbu této virtuální měny. Vzhledem k nákladnosti tohoto zařízení se jedná o investici, kterou byste si měli dopředu dobře rozmyslet. Nepodléhejte žádným módním vlnám a dobře si spočítejte, zda se vám těžba virtuálních mincí opravdu vyplatí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvíce populární měnu, je těžařů opravdu hodně a získat tak potřebnou sílu pro potvrzování transakcí není vůbec jednoduché. Mimo nemalé investice do těžebního zařízení byste tak měli počítat i s náklady na elektrickou energii a podobně. Chcete-li mít jistotu, zda bude vaše těžba opravdu efektivní, neváhejte využít speciální kalkulačku pro výpočet efektivity vaší těžby. Může se vám stát třeba i to, že zjistíte, že je mnohem lepší vsadit na jinou, zatím méně známou měnu, která má ovšem velký potenciál prorazit na trhu a její těžba vás bude stát méně peněz i úsilí. Tím spíše, pokud se při ní obejdete jen s několika výkonnými GPU osazenými v rigu.