Český ráj

Posted on Category:Vzdělání

Přírodní i historické památky na vás čekají ve středním Pojizeří. Záleží samozřejmě jen na vás, v jakém městě tohoto regionu se ubytujete, ale doporučujeme vám město Turnov. Najdete tu mnoho hotelů, které poskytují služby na slušné úrovni, dobře se tu najíte a hlavně budete mít skvělé výchozí místo pro vaše naplánované výlety. A jaká místa byste v Českém Ráji neměli vynechat?  Kdy byste měli Český ráj navštívit?

V regionu je toho opravdu moc. Vybrali jsme nejdůležitějších deset míst, které rozhodně stojí za návštěvu:
1.       Trosky – státní hrad, respektive jeho zřícenina. Díky svému umístění je hrad vidět již z velké dálky a můžeme tak obdivovat pro něj typickou siluetu dvou věží pojmenovanými Baba a Panna.
2.       Kozákov – známé naleziště drahokamů a polodrahokamů, například achátu, zároveň nejvyšší hora Českého ráje
3.       Prachovské skály – krásné pískovcové skály, nádherné výhledy, ze kterých můžete pozorovat celý region, kolmé stěny a úchvatné skalní město, jež by bylo hříchem nevidět
4.       Maloskalsko – romantické lesy přímo vyzývají k návštěvě
5.       Hruboskalsko- šedesátimetrová skaliska, mezi nimiž můžete procházet (pozor na úzké chodbičky), vás jistě nadchnou.
6.       Příhrazské skály – jedná se o vyhlášenou přírodní rezervaci s komplexem skalních měst
7.       Klokočské skály – zajímavá souvislá skalní hradba, přírodní rezervace
8.       Hrad Kost – jedná se o nejzachovalejší gotický hrad v Čechách, k němuž se dostaneme příjemnou procházkou a kde se často konají různé kulturní akce
9.       Valdštejn – hrad ze 13. století, který je v krásné přírodě, uprostřed lesů. I s kočárkem se k němu dostanete lesní cestou a můžete se občerstvit v blízké restauraci.
10.   Jičín – známé město pohádky, krásné historické centrum města, bydliště Rumcajse, Manky a Cipíska, které zná každé dítě

Český ráj je nádhernou oblastí, jejíž krása pravděpodobně nejvíce vynikne na podzim, kdy se zbarví listy místních stromů.