Co je nového u Applu a co chystá na rok 2018?

Posted on Category:Výrobky

Apple letos v létě představil nové modely MacBook, MacBook Pro aiMac. Na závěr roku 2017 by společnost měla ještě představit nový iMac Pro, určený pro profesionální uživatele. Společnost by tak ráda navázala na finanční výsledky za 3. kalendářní čtvrtletí, kdy došlo k nárůstu v prodeji Maců o celých 10℅. Podobně úspěšně si firma vedla i prodeji MacBooků, kde čtvrtletní nárůst činil 11,3 ℅.

technika

Další horkou novinkou je skutečnost, že obchodní partner a zároveň veliký konkurent Applu, tedy Samsung, musí firmě Apple zaplatit 2,64 miliardy korun. Apple zažaloval Samsung za zneužití patentového portfolia. Soud již jednou rozhodl ve prospěch firmy Apple, a to již v roce 2014, jenže Samsung se proti tomuto rozhodnutí odvolal, a tak se spor vlekl až do této doby. Tento právní spor mezi oběma magnáty není ničím novým. Již dříve zde proběhlo několik sporů týkajících se kopírování některých designových prvků iPhonů firmou Samsung.

                Nevíte si rady s nákupem vánočních dárků pro své „nejdražší“? Společnost Apple by Vám ráda tuto povinnost usnadnila, a proto vydala příručku s vhodnými dárky. Naleznete zde obrázky produktů značky Apple, na nichž jsou zachyceny vánoční scény plné pohody. Skvělým dárkem, kromě chytrého telefonu či notebooku, můžou být například bezdrátová nabíječka pro iPhone či sluchátka.
                Jaké jsou plány pro rok 2018?

tablet

·         Nový iMac Pro by neměl na scéně příští rok chybět.
·         Společnost by ráda přešla výhradně na OLED technologii, takže i všechny tři nové iPhony , které by měly světlo světa spatřit v druhé polovině roku 2018, budou s největší pravděpodobností ozdobeny moderní OLED obrazovkou.
·         Od 1. dubna 2018 nebude akceptována aktualizace aplikací watchOS 1. Všechny následující aktualizace budou muset být vytvořeny pomocí watchOS 2 SDK nebo ještě novější aplikací.

kancelář

·         Samotný Apple očekává, že prodejnost jejich iPhonů bude v roce 2018 rekordní a dosáhne zhruba na 250 milionů prodaných kusů.