Co používat během menstruace?

Posted on Category:Výrobky


Menstruace není pro většinu žen běžné období, protože celá řada žen trpí bolestmi hlavy až migrénami, bolestmi břicha a dalšími potížemi, které jim znesnadňují běžný život. Během menstruace je nejlepší odpočívat, pít bylinné čaje, které mohou hlavně s bolestmi břicha pomáhat, a nezvyšovat fyzickou aktivitu. Je to samozřejmě těžké, protože ženy musí i tak chodit do práce a starat se o děti a o domácnost. Jestli je to ale alespoň trochu možné, je potřeba zapojit partnera nebo někoho z rodiny a alespoň na chvilku si lehnout a odpočívat. Vaše tělo vám za to poděkuje.

žena v kalhotkách

Žádná žena se během menstruace neobejde bez menstruačních pomůcek, které pomáhají zachovávat hygienu. Žádná žena nechce řešit že jí protekla vložka, a tak spousta žen dává přednost tamponům, které podle zkušeností mnoha žen protékají méně. Jenže zrovna tampony mohou být nevhodné, protože

a) mohou podporovat bolesti břicha. Zkuste je během menstruace nenosit, možná se vám uleví. Stejné zkušenosti sdílí mnoho žen v diskuzních fórech.

b) mohou způsobovat záněty. Jsou totiž vyráběny z chemicky bělených umělých vláken, která zůstávají v těle. Proto můžete trpět gynekologickými potíži.

vložky a tampony

Daleko lepší je vyzkoušet třeba menstruační kalíšek a nebo menstruační kalhotky. Zatímco u kalíšku většina žen ví že fungují podobně jako tampon, některé ženy nemají zcela jasno v tom, jak fungují menstruační kalhotky. Přitom jejich používání je ještě snažší než u tamponů. Kalhotky se nosí po celý den i v noci místo běžných kalhotek. Měly by absorbovat obdobné množství tekutiny, takže pokud je budete měnit stejně často, nehrozí že by protekly. Kalhotky jsou vyráběny z několika savých vrstev pro maximální ochranu během vašich dní. Díky tomu máte zaručeno, že i během spánku nebo sportu budete chráněná. Kalhotky stačí namočit a vyprat s ostatním prádlem.