Divy světa v jižní Africe

Posted on Categories:Nezařazené


1.       Jihoafrická republika: Kaňon řeky Blyde
Přeloženo z jazyka domorodců znamená Blyde „šťastná řeka“. Abychom pochopili, proč byla pojmenována právě takto, stačí nám se na ni podívat z výšky. Zatímco z Ameriky jsme zvyklí, že kaňony mají většinou pískovcovou barvu, jsou rudé, ostré a vymleté divokými řekami, jako jsou například Colorado, kaňon řeky Blyde není ani vyprahlý ani pískovcový ani červený. Jeho útesy jsou pokryté bujnou zelení, lesy i keři a jinou bujnou vegetací, které vytvářejí snad nejkrásnější kaňon na světě. Voda je v něm průzračná až modrá, okolí je zelené a nebe blankytné.

Možná i proto se pozorovatelně na horním okraji kaňonu říká „božské oko“ – vyhlídka je téměř dva tisíce metrů nad mořem, což znamená, že odtud vidíte až do daleké africké divočiny.

2.       Jihoafrická republika: Krugerův národní park
Jedná se o obrovský národní park, který je velký jako polovina České republiky a na jeho území najdeme ta nejkrásnější divoká zvířata: lvy, slony, leopardy nebo buvoly. Do národního parku je vstup povolen pouze s průvodci, a pokud máte štěstí, jistě uvidíte krále džungle, jak se válí ve stínu deštníkových stromů, které jsou pro Afriku typické.

3.       Botswana: delta řeky Okawango
Ptáte se, čím je tato delta zajímavá? Okawango se nevlívá ani do řeky, ani do jezera a ani nekončí v žádném moři. Jednoduše končí v poušti množstvím lagun, bažin, mokřad, jezírek i slepých ramen. Jedná se o jedinou oázu s vodou na zbytku suché země. Nejkrásnější na deltě Okawanga je nejspíš to, že místní vody slouží jako napajedla všem zvířatům v rezervaci, proto zde můžete vidět mnoho divokých kusů.

4.       Namibie: Sossusvlei
Sossusvlei je poušť v Namibii, která neznamená pouze nekonečné duny písku, ale také neuvěřitelnou flóru, kterou byste zde nečekali. Vyskytují se zde rostliny, které přežily už z dob pravěku, ale také zkamenělý rudý písek, který tvoří doslova pohoří. Navíc zde můžete klidně potkat antilopy.