Dnešní maminky nejsou tak líné, jak se říká

Posted on Category:Výrobky

Všechny ženy, které mají alespoň jedno dítě, tím nemyslím chlapa po svém boku, dobře vědí, jak malý neposeda dokáže dospělého člověka unavit.
Dnešní babičky si neustále stěžují, že vnoučata, i když jejich máma má oproti nim dost vymožeností, sedí pořád doma a nic nedělají.
Pokud chtějí zdůraznit lenost jejich rodičů, stěžují si, že jim pořád pouští počítač, aby od nich měli pokoj.
Jasně, když k nim chodí na návštěvu k večeru, kdy sledují nějakou pohádku, musí mít pocit, že se to děje pořád.
děvčátko u pc
Netuší, jak obrovská pomoc jsou stránky s pohádkami. Před takovými patnácti lety prarodiče navštěvovali půjčovny DVD, aby pro svou chvíli odpočinku pustili svým neustále aktivním vnoučatům film z DVD rekordéru.
Proč jim vadí, že si dneska v klidu domova můžou vybrat film podle svého gusta a usadit se u něj?
Když malý neposlucha zasedne k poutavému příběhu odehrávajícímu se na monitoru, maminka stihne uvařit večeři, nebo vyžehlit. Nemusí být naladěna na stálé otázky, kterými ji zvídavé děcko celý den bombarduje.
Dokonce na facebooku existují skupiny, které dávají odkazy na zajímavé pohádky, které děti rozhodně zaujmou.
A když ne, tak není nic jednoduššího, než film stopnout a najít něco jiného. Je to výhoda, ale díky takové dostupnosti žijí babičky v omylu, že maminky nedělají nic jiného, než posazují své potomstvo před monitor.
Občas i delší cestování autobusem, nebo vlakem, je takový tablet velkým pomocníkem. Samozřejmě za předpokladu, že mají Wi-Fi připojení.
Dítě se nenudí a sleduje třeba svého oblíbeného Krtečka.
Je pravda, že neuškodí věnovat se malému, ukazovat z okénka okolí, ale taková pozornost nevydrží věčně.
sourozenci u pc
Pokud máte raději knížku, kterou budete nahlas číst, je to dobře. Ale mít v záloze „pohyblivé obrázky“, neuškodí.
Také se stává, že některým „mláďátkům“ bývají pouštěny filmy za odměnu. Uklidí si hračky, nebo pomůžou mamince (to už je pro předškoláky).
Proto si myslím, že lenost maminek by se neměla tolik zdůrazňovat. Vždyť jde o pokrok. Dříve děti chodily pomáhat na pole, pak nadšeně chodily do různých kroužků (to se děje i dnes), lítaly venku s kamarády (dnes také, i když ne už v takovém měřítku) a teď odpočívají u oblíbeného filmu, na které nemusí čekat, až ho budou dávat v televizi, ale najdou si ho kdykoli na něj mají náladu.
Netvrdím, že každá dnešní žena se věnuje dětem tak, jak si to zaslouží, ale pro ty, co vnímají pokrok jako pomoc, fandím.