Hypnoterapie vám nabízí pomocnou ruku

by with Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hypnoterapie vám nabízí pomocnou ruku
15 března, 2020

Hypnoterapie je pojem, o jehož významu má spousta lidí bohužel mylné představy. Hypnóza jako taková je považována za něco šíleně tajemného, nejistého, možná i nebezpečného. Jak je tomu však doopravdy? Je potřeba se tohoto stavu obávat a vyhýbat se mu? Hypnóza je stav, který je poměrně běžný, jedná se o takzvaný zvýšený stav pozornosti, který známe i z běžného života. Představte si například situaci, kdy se upřeně díváte na seriál, a přestáváte vnímat věci kolem sebe. Podstava je velmi podobná. Není tedy důvod, abyste z toho stavu měli jakékoliv obavy, je to bezpečné, přirozené a velmi účinné. 

člověk s kyvadlem

Přímá a nepřímá metoda

Hypnózu můžeme dělit do dvou základních skupin, na přímou a nepřímou. Přímou si představte tak, že vám terapeut přímo říká, co se s vaším tělem děje a bude dít, například, že vám těžknou víčka, upadáte do spánku, přestáváte se bát výšek a tak podobně. Poté je však i metoda přímá, která není tolik striktní. Vyznačuje se opatrnějším přístupem ke klientovi, který je spíš jen zlehka naváděn, probíhá to celé spíše konverzační, nebo snad i dokonce pohádkovou formou. 

kmitající kyvadlo na červeném pozadí

Hypnoterapie v Praze http://www.hlubinna-regresni-terapie.cz/psychoterapie-praha-4 je poměrně častou součástí hlubinné regresní terapie. Jedná se o metodu, která vám pomůže s mnoha záležitostmi. Lidé nejčastěji přichází za svým terapeutem s tím, že mají opakované bolesti psychosomatického původu, že utrpěli trauma v minulosti a nyní se to odráží v jejich aktuálním životě. Mnohdy sem také chodí řešit závislosti a své zlozvyky, kterých se chtějí konečně natrvalo zbavit. Výjimkou nejsou ani pacienti s počátečními fázemi schizofrenie. Za zmínku také určitě stojí vztahové problémy, které se také mohou řešit touto netradiční cestou. Je toho zkrátka spousta, pokud si nejste jistí, jestli váš problém spadá do této kategorie, neváhejte kontaktovat terapeuta a popsat mu své obtíže.