Jaké výhody a nevýhody přináší AdBlocker

Posted on Category:Www

Asi nikdo z nás není nadšený, když čteme na webu článek, a ten je přerušován po každém odstavci reklamou, případně když se díváme na video, kde je každou chvilku nějaká reklama, kterou nelze přeskočit. Není proto divu, že doplňky jako například AdBlocker, které zobrazování reklam blokují, jsou velmi populární.

 

Je pravdou, že nám značně usnadňují život, hlavně při sledování videí. Co si však mnoho lidí neuvědomuje je fakt, že tyto doplňky mají i své nevýhody. A některé z nich mohou být celkem zásadní.

 

Pro běžného uživatele je zde fakt, že některé webové stránky vám omezí či přímo zamezí přístup, pokud máte blokování reklam zapnuto. Jednoduše řečeno, chcete si například přečíst článek, když najednou zjistíte, že dokud si zobrazování reklam nevypnete, dál se zkrátka nedostanete.

 

možnosti rozložení reklam na webu

 

To samozřejmě souvisí s hlavní nevýhodou, kterou využívání podobných nástrojů má. Je totiž potřeba si uvědomit, že mnohé weby mají hlavní část příjmu právě ze zobrazených reklam. Pokud však máte zapnuto jejich blokování, pak se vám nezobrazí a tvůrci peníze nedostanou. Podobný princip platí i u videí, kdy jejich autoři dostávají peníze právě za zobrazené reklamy. I to je koneckonců důvod, proč jich tam někteří z nich umisťují takové množství. Jistě, nás to může obtěžovat, pro ně je to však zdroj příjmu.

 

získávání peněz z reklam

 

Pokud je však neuvidíme, pak autoři webu či videa z naší návštěvy či shlédnutí peníze mít nebudou. To však znamená, že bude i méně peněz na financování jejich dalších projektů, a nakonec to může v některých případech vést i ke krachu webu či kanálu. Samozřejmě si můžeme říci, že jeden člověk situaci až do takové míry neovlivní. Je však potřeba si uvědomit, že tato opatření jsou mezi uživateli internetu běžná. A pokud jich je opravdu mnoho, pak skutečně dohromady takový vliv mít mohou. Nakonec je to tedy otázka toho, zda chcete podpořit své oblíbené tvůrce či nikoliv. Jak moc si tedy vážíte jejich práce a jak oceňujete jejich dílo?