Každodenní péče o naši pleť

Posted on Category:Dovolená

O pleť je potřeba důkladně pečovat každý den, a to nejen každé ráno a každý večer, v létě i v zimě, zkrátka celých 24 hodin denně, 365 dní v roce. Péči není dobré podceňovat, a dlouhodobá pravidelnost se nám vyplatí, což po nějaké době pozná každá žena.

Čištění pleti
Pleť bychom měli v první řadě čistit. Večer je nutné odstranit make-up, ve kterém se přes den nahromadí mastnota, nečistota a spousta škodlivin. Po důkladném odlíčení je vhodné použít čistící přípravek, který umí hydratovat a chránit před vysoušením. Ani ranní čištění nevynechávejte, vaše pleť potřebuje hydratační péči i před náročným dnem, což některé ženy podceňují.

Ochrana proti slunečnímu záření
Pokud se chcete vyhnout vrásčité pokožky, používejte pravidelně krémy na opalování s vysokým faktorem, které zaručí delší ochranu. Mažte se vždy před odchodem ven, a při delším pobytu na slunci pak potírání pleti opakujte každé dvě hodiny. Pokud vás trápí pigmentové skvrny, krémy s faktorem používejte i v zimě.

Používejte správné přípravky
Používáním nevhodných přípravků můžete vaši pleť zatěžovat. Každá pleť si zaslouží zvláštní péči. Je vhodné si u dermatologa zjistit, jestli máte citlivou, mastnou nebo suchou pokožku, a podle toho vybrat správné krémy i ošetřující přípravky.

Choďte pravidelně spát
Spánková deprivace zhoršuje nejen kvalitu pleti, ale také způsobuje stres a deprese, kvůli kterým pak můžou vznikat různé ekzémy, akné a další nemoci kůže. Ve spánku se také regeneruje celé tělo a obnovují se kožní buňky.

Alkohol
Alkohol zvyšuje výskyt zánětlivých látek v krvi, což způsobuje povadlost kůže. Pitím alkoholu tedy vaše pleť hodně trpí.

Kouření
Kouřením cigaret prohlubujete své vrásky, které vás pak dělají o omnoho let starší.

Zdravá strava
Zdravé stravování pozitivně ovlivňuje zdraví pleti. Proto jezte potraviny s vysokým obsahem vitamínů a antioxidantů.