Když na velikosti záleží

Posted on Categories:Nezařazené


Balení na kratší i dlouhé cesty. Tuzemské i zahraniční. Je to záležitost náročná a často nepopulární. K dispozici máme omezený prostor, do kterého potřebujeme umístit hodně oblečení a dalších více či méně potřebných věciček. A také nejlépe na nic důležitého nezapomenout. Výběrem vhodného zavazadla si můžeme tuto práci hodně usnadnit.
 zavazadlový vozík
Velikost zavazadla je důležitá. Pokud se vydáme na prodloužený víkend či jinou cestu dlouhou 2 – 3 dny stačí samozřejmě menší, do 55 centimetrů. To můžeme vzít i na palubu letadla, pokud letíme. Když se vydáváme na delší cestu, potřebujeme samozřejmě prostornější kufr nebo tašku. Velká jsou nezbytná pro rodinné cesty. Tam je potřeba zabalit i do více kufrů o rozměrech až 80 centimetrů.
 
Váhu zavazadel do letadla určuje letecká společnost. Povolená hranice hmotnosti se většinou pohybuje od 15 do 20 kilogramů.
Pozor tedy, aby zavazadlo nebylo těžší.
Pokud plánujete na cestách nakupovat, můžete si pořídit tzv. expandabilní kufr. Ten se dá pomocí druhého zipu zvětšit až o čtvrtinu.
 
Velkou roli při výběru zavazadel hraje též použitý materiál.
Zavazadla vyrobená z textilního materiálu jsou lehká a praktické kapsy umožňují zvětšení jejich objemu. Zavazadla z tohoto materiálu volíme také na sportovní pobyty nebo „dobrodružnější“ akčnější cesty. Tam by asi kufr působil poněkud podivně. A také se s ním v náročnějším terénu daleko nedostanete. Výhody kufrů oceníme, když budeme bydlet v hotelu a příliš se nepřesouvat z místa na místo. Tato zavazadla jsou vyráběna z různých materiálů (textil, kůže, plast) a jejich kombinací . Oblíbené jsou také tzv. skořepiny vyrobené z tvrdého plastu. Jsou odolné proti poškození a nepromokavé. Jsou ideální, když převážíte křehké věci.
 starý kufr
Na větších kufrech jsou nezbytná kolečka. Vyrábí se modely se dvěma kolečky, tzv. upright (praktické při najíždění na obrubníky a na těžších terénech) a se čtyřmi kolečky, tzv. spinner (lépe se s nimi manipuluje, můžete je tlačit před sebou i vedle sebe, vhodnější pro delší přesun).