Kokosový olej nebo vazelína? Kosmetičtí zachránci!

Posted on Category:Dovolená

Určitě se Vám někdy stalo, že jste si v drogérii či parfumérii koupili dražší krém nebo pleťovou masku, která nezafungovala. S ničím Vám nepomohla, v horším případě Vám ještě přihoršila. Po takové zkušenosti jistě ztratíte chuť pořizovat si podobné výrobky. I když spousta z nich stojí za to, vysoká cena předurčuje vysoké očekávání. Drahý krém by Vám měl za vysokou cenu přece odstranit veškeré vrásky a pleť by měla jen zářit!
Na trhu existuje ale výrobky, za které dáte mnohem menší obnos peněz a udělají stejnou, mnohdy i lepší práci, jak slavné kosmetické produkty. Většinu z nich jistě najdete doma, jsou to totiž věci, které běžně používáte.
kokosový ořech

Kokosový olej

V poslední době je kokosový olej velmi řešeným tématem, zvlášť pro jeho široké využití. Z tohoto oleje můžete vytvořit lehce pleťové masky či scruby. Stačí olej smíchat s cukrem a rázem máte skvělý cukrový scrub, který můžete použít na celé tělo. Skvělou práci udělá zejména na obličeji a rtech. Kokosový olej můžete použít samozřejmě i na obyčejné vaření, ale skutečné zázraky Vám udělá s vlasy. Před umytím ho aplikujte na vlasy a nechte ho působit klidně i hodinu. Pak ho důkladně vymyjte šamponem na vlasy. Výsledek rozhodně stojí za to! Za1000ml kokosového oleje zaplatíte zhruba 300 Kč. Takové množství tohoto zázraku Vám vydrží poměrně dlouhou dobu a investice se rozhodně vyplatí.

Kosmetická vazelína

Díky vazelíně budete mít krásně hladkou a pružnou pokožku pokaždé, když ji použijete. Pokud Vás trápí suchá místa či opruzeniny, rozhodně tento výrobek zkuste. Funguje skvěle také na pleť a rty. Možná byste to nečekali, ale vazelína Vám pomůže i s řasami. Díky ní budete mít řasy krásně dlouhé a zhuštěné. Můžete ji použít i jako odličovač či pro zklidnění pokožky pro holení. Také Vám pomůže, pokud máte nové tetování. Vazelínu seženete v každé lékárně i drogerii. Za 200ml zaplatíte zhruba 80 Kč. To se vyplatí, ne?
kokosový šampon

Olivový olej

Stejně jako kokosový olej můžete využít i olivový olej. Ten skvěle poslouží jako odličovač i voděodolného make-upu. Jelikož jde o přírodní výrobek, nemělo by docházet k alergickým reakcím, ke kterým může docházet u klasických kosmetických přípravků. Kvalitní olivový olej bývá o něco dražší, ale investice do něj se rozhodně vyplatí.