Kokosový olej- zázrak nebo zlo?

Posted on Category:Dovolená

Jak je známo, kokosový olej je superpotravinou, kterou všichni vychvalují do nebes. Vědci z americké univerzity Harvard zjistili, že kokosový olej je vysoce karcinogenní. Jak je to možné?
Kokosový olej obsahuje zhruba 92% tuků, o kterých se tvrdí, že by je lidé měli omezit. To znamená, že pro naše tělo je jako strava více než špatný. Má sice vysoký bod kouření, to však neznamená, že nemůže být karcinogenní. Jeho molekuly mají vliv i na takzvaný špatný cholesterol.  V kuchyni tedy raději vsaďte na ověřený řepkový nebo olivový olej, který se tolik nepřepaluje. Ale pokud budete mít možnost, nepoužívejte oleje téměř vůbec.

kokosový olej ve sklenici
Beauty tipy a triky!

·         Vlasy– Kokosový olej má blahodárné účinky na vnější použití. Pokud máte problémy se suchými vlasy, které se navíc velmi mastí a často se Vám na hlavě objeví lupy, neváhejte a použijte kokosový olej. Stačí ho v dlaních jemně rozetřít a vmasírovat po celých délkách vlasů postupně až k pokožce hlavy. Platí pravidlo, že čím déle olej necháte působit, tím lepší péči dopřejete Vašim vlasům.
·         Pokožka– Je nespočet využití, které má kokosový olej na Vaši pokožku. Kokosovým olejem se můžete odličovat, můžete s ním masírovat nebo si z něj vytvořit vlastní peeling! Jak na to?
Na peeling budete potřebovat:
1.       200 gramů kokosového oleje
2.       ½ šálku hrubě mletého cukru
3.       ½ šálku hrubě mleté kávy
přírodní péče o pokožku
Při výrobě postupujeme tak, že si kokosový olej necháme roztát. Poté přidáme sypké ingredience. Olej zase necháme zatuhnout. Skladujeme na temném a studeném místě.
·      Krém– Kokosový olej funguje skvěle jako krém. Pokud jste však majitelkou mastné pokožky, je dobré ho aplikovat v menším množství a přes noc. Dávejte si pozor na to, že na mastné pleti nedrží stíny ani podkladový make-up.
·      Balzám na rty– Zamilujete si jeho vůni a budete ohromeni jeho zázračně efektivní schopností vyživovat vysušenou pokožku.
·      Obočí– Pokud trpíte na vypadávání obočí a chtěli byste, aby Vám obočí zase dorostlo zpět, smíchejte kokosový olej s arganovým a kapkou gelu aloe vera. Tuto směs aplikujte každý večer před spaním. Výsledky budou znatelné již po jednom týdnu!