Levný potisk triček – to je osvědčený sítotisk

Posted on Category:Výrobky

Sítotiskem se nanášely nápisy a jednoduché grafiky na textil již před mnoha desítkami let. Nebývalý rozvoj této metody jsme mohli zaznamenat již v druhé polovině 80. let, kdy se v obchodech zvýšil počet bavlněných triček, a lidé si je toužili nějakým způsobem vylepšit, pokud možno originálním a jedinečným. Metoda potisku sítotiskem je velice jednoduchá, spočívá ve vytvoření šablony, která se dříve vytvářela ručně – malbou na speciální průsvitný papír.bílé tričko s potiskem Dnes nám tuto práci usnadní výpočetní technika, s její pomocí se obrázek či text přenese na papír snáz.
Mezitím se velmi jemné síto pokryje emulzí, která je citlivá na světlo, a jestliže jí zakryjeme papírem s vytištěným motivem, vytvrdne pouze tam, kde je papír průsvitný a nezakrytý tiskovou barvou. Vytvrzená emulze tedy přesně kopíruje tvar šablony, následně se opláchne vodou, aby se nevytvrzená hmota odplavila, a přípravná fáze je ukončena. Pak už se jen nanáší barva na textil skrze síto a vzniká přesný potisk, velmi odolný vůči praní při vysokých teplotách a s velmi dlouhou životností.trička pověšená na ramínku

Kdy zvolit digitální potisk

Sítotisk je ideální v případě, že potřebujeme větší množství triček se stejným jednobarevným motivem, případně jen s několika základními barvami, což je ideální např. u reklamního textilu, nebo třeba pro potisk triček pro maturanty v jedné třídě, pro hromadná sportovní soustředění a další podobné akce.
Digitální potisk se volí vždy u složitějších témat, jako jsou tisky fotografií či malby, kde mají vyniknout jemné barevné přechody. Většinou se provádí u kusových zakázek a tomu také odpovídá cena. Levný potisk triček Betmarks.czje tedy především sítotisk a u většího množství kusů je tato metoda z cenového hlediska dosud nepřekonaná.