Na zdraví!

Posted on Category:Krása


Vodní hrátky
Podle odborníků je nejlepším zdrojem tekutin voda, která by měla tvořit většinu denního příjmu. A nemusí to být jen ta značková, prodávaná v obchodech, stejně dobře si můžete pochutnat i na klasické „kohoutkovce“. Čím ji vylepšit?
platba na pivu.jpg
·         Filtrační konvice a lahve – zbavují vodu nežádoucích příměsí, jako je chlór, vodní kámen nebo těžké kovy. Obsahují speciální filtr, který je nutné po určitém čase vyměnit.
·         Kohoutkové filtry a čističky – fungují zhruba stejně, jsou ale instalovány přímo ke kohoutku, takže čistí vodu už během jejího průtoku.
·         Ionizátory vody – kromě filtrace projde voda i elektrolýzou, při níž je změněno pH a oxidačně redukční potenciál. Pijete tedy „živou“, ionizovanou vodu.
plastové brčko.jpg
Džusy a šťávičky
Pokud hledíte i na to, aby vámi přijímané tekutiny obsahovaly i bonus ve formě vitamínů a výživných látek, je vhodné jako jeho zdroj zvolit ovoce. Jak na to?
·         S košíkem nebo lisem – zakoupit si lze láhev či konvici se sítkem, do něhož vložíte kousky ovoce, případně lisujete citrusové plody a doléváte vodou, která se tak dochutí.
·         Odšťavňovač – jinou možností je přímo pití z ovoce vymačkané šťávy a tady je nejlepším pomocníkem „džusovač“. Získaný odpad ve formě pevných částič lze využít například při pečení.
Limonády
Jestliže si neumíte představit svůj život bez perlivých limonád, i tady vám jde nabídka takříkajíc „na ruku“. K mání jsou domácí výrobníky sodové vody s odpovídající bohatou nabídkou ochucujících sirupů (klasická Coca Cola, Tonic, Malinovka…). Oceníte je ale i v případě, že si potrpíte na perlivou vodu bez příchutě – ať už na pití, nebo coby přísadu koktejlů. Vybrat si můžete také z mnoha designů samotných přístrojů i kapacity lahví. Nejznámější je značka SodaStream.
Pro pivní skauty
Když už jsme u perlivého letního osvěžení, na své si díky nabídce specializovaných obchodů mohou přijít na své i milovníci zrzavého moku. Pokud si totiž domů zakoupíte domácí pivovar, můžete si vodu „vylepšit“ i v tomto směru. Základní sadu včetně návodu a potřebných ingrediencí pořídíte zhruba už od 1500,- Kč.