Posilte imunitní systém: 10 přírodních tipů pro lepší obranu

Posted on Categories:Nezařazené

Náš imunitní systém nás chrání před viry a bakteriemi. Skládá se z interakce buněk, signalizačních látek a tkání. Ochrana proti patogenům probíhá všude v těle. Jak zabránit nepříjemným nachlazením a posílíte organismus?

běh asiatky

1. Dostatek spánku

Během spánku naše tělo detoxikuje, stimuluje metabolismus a uvolňuje růstové hormony. Dokonce i jediná noc s nedostatečným spánkem nás oslabuje. Dospělí by měli spát sedm až devět hodin. Abyste uspěli, je vhodné dodržovat pravidelný spánkový rytmus.
 

2. Cvičení na čerstvém vzduchu

Při sportu jsou naše buňky aktivovány a imunitní systém to posiluje. Současně snižujeme stres a opravdu se vyčerpáme. Ti, kteří praktikují fyzickou aktivitu na volném prostranství, dělají pro své tělo ještě něco navíc. Skrze slunce naplní své tělo vitamínem D, což je důležité pro naši obranu. Čerstvý vzduch také stimuluje oběh, který také podporuje obranu těla.

3. Čerstvá citronová šťáva

Pokud po vstávání vypijete sklenici vlažné vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou, už ráno jste udělali něco pro vaše zdraví. Chlazená voda stimuluje trávení a doplňuje zásoby kapaliny, které byly vyprázdněny přes noc. Díky citronu také začínáte den s vitamínovou bombou.
4. Posílení imunity správnou výživou
70% buněk, které nás chrání před onemocněním, je ve střevě. Abyste je posílili, měli byste věnovat pozornost zdravé a vyvážené stravě. Zvláště důležitý je dostatek ovoce a zeleniny. Také byste měli pravidelně jíst luštěniny, celozrnné potraviny a ořechy. Na druhou stranu se co nejvíce vyvarujte cukru, protože může poškodit střevní flóru.

5. Snižte stres

Ať už je to v práci nebo v soukromí, dlouhodobý stres nás ohrožuje a oslabuje. Co proti tomu pomáhá: každodenní odpočinek.
 

6. Hodně pijte

Pitím dostatku vody pomáháme našemu tělu odstranit patogenní toxiny. Doporučují se dva litry kapaliny denně, ideální je voda nebo čaj.

7. Smích pomáhá

Dokonce i když se necítíme dobře, měli bychom se tu a tam pokoušet vědomě smát. Protože smích posiluje buňky, snižuje stres a uvolňuje hormon štěstí serotonin. Při častém a náhlém smíchu se pozitivní vliv na organismus zvyšuje.

dvě přítelkyně

8. Antioxidanty z ovoce a zeleniny

Antioxidanty chrání naše buňky před škodlivými volnými radikály. Zahrnují vitamíny, minerály a fytochemikálie, které absorbujeme prostřednictvím stravy. Vysokým obsahem antioxidantů jsou borůvky, rajčata, jablka a brambory. Antioxidanty jsou nejen dobré pro zdraví, ale také zpomalují stárnutí pokožky.

9. Silný organismus díky bylinkám, léčivým a divokým rostlinám

Léčivé a divoké rostliny obsahují mnoho důležitých minerálů a podporují náš systém svým antibakteriálním účinkem.
10. Pít méně alkoholu
Při intoxikaci deaktivujeme obranu na 24 hodin a staneme se náchylnější k patogenům. Alkohol zpomaluje tvorbu molekul, které varují organismus v případě hrozící infekce. Abyste tomuto účinku zabránili, pijte málo alkoholu.