Překrásné Filipíny

Posted on Categories:Nezařazené

Filipíny jsou vlastně souostrovním státem v jihovýchodní Asii, který čítá na 7107 ostrovů. Když si představíte, že na každém vás čeká nějaké dobrodružství, máte se opravdu na co těšit. I když pravdou je, že některé z ostrovů jsou tak hornaté, pokryté tropickým deštným pralesem a četnými sopkami, že se jim raději vyhněte. Zato ty ostrovy, které jsou bezpečné, turisty přivítají s otevřenou náručí.

Tři roční období
Protože Filipíny leží ve vlhkém a horkém tropickém podnebí, mají zde, na rozdíl od nás, tři roční období:
1.       Teplé období – toto období je pro návštěvu Filipín nejvhodnější, neboť je zde považováno za léto. Nejlepší doba na dovolenou na Filipínách je tedy od března do května, kdy turistům přeje opravdu teplé slunné počasí s teplotou kolem 37°C, takže se krásně vyhřejete.
2.       Období dešťů – od června do listopadu zde většinu času proprší, takže pokud nechcete poznávat zdejší kraj zpod okraje pláštěnek a deštníků, raději sem v této době nejezděte. V tomto období také hrozí časté tajfuny, které bývají nebezpečné.
3.       Chladné období – nejchladnějším měsícem je leden, ale zima přichází již v prosinci a trvá až do února. Věřte, že v tomto období si v moři nezaplavete.

Bezpečnost na Filipínách
Na zdejších ostrovech je poměrně bezpečno, přesto byste měli dodržovat zásadní pravidla bezpečnosti, hlídat si zavazadla, nevystavovat peněženky ani drahé šperky, které by mohly případné zloděje zlákat. Jinak jsou zde na turisty milí. Přesto nebuďte zaskočeni, když vám před vstupem do obchodních center prohlédnou tašku. Tím zajišťují bezpečnost sobě, ale také vám. Policisté jsou tu na každém rohu, a tak opravdu není čeho se obávat.

Vyhnout byste se měli jihozápadní části Filipín, kde jsou ostrovy pro turisty nebezpečné. Řádí zde únosci a teroristé. Ostatní oblasti jsou ale pro turisty velmi bezpečné.