TOP 2 webové redakční servery zdarma a česky

Posted on Category:Výrobky

Webové stránky už dávno nejsou dominantou pouze zkušených programátorů, znalých programovacích jazyků. Dnešní doba nabízí mnoho způsobů, jak si vytvořit vlastní internetové stránky v uživatelsky přívětivém prostředí, kde se zorientuje naprosto každý.
písmenka na kostičkách
Blog.cz
Blog.cz se nachází na stejnojmenné adrese, a poskytuje základní nástroje pro tvorbu webu. Jeho nespornou výhodou je fakt, že je kompletně celý, bez výjimky, zdarma. Vhodný je především pro tvorbu blogu. – Webové stránky, která je osobnějšího rázu, například deník.
Jsou vám k dispozici základní úpravy designu, ale i z toho lze vytřískat mnohé, jste-li trochu zběhlí v grafice. Pokud však nejste, nezoufejte. Na výběr máte hned několik rozmanitých šablon.

Blog.cz získává další rozměr díky své komunitě. Není totiž nic nezvyklého, že se blogeři navzájem znají, podporují, a komentují své články. Nově vycházející články jsou sdíleny na hlavní straně Blogu.cz, a navíc je každý týden vyhlašováno téma týdne. Zapojíte-li se, rovněž svůj článek naleznete na hlavní straně.
Z nevýhod lze vypíchnout například to, že se domény blogu za svým názvem nezbavíte. Tato možnost totiž neexistuje, proto vaše adresa bude vždy ve tvaru www.vášNázev.blog.cz.

Blogger.com
Blogger je služba spadající pod Google. Nabízí jednoduchou tvorbu webu (nejen) v grafickém rozhraní, ale zároveň i pokročilé funkce. Na rozdíl od blogu se hodí i pro tvorbu sofistikovanějších stránek.
Existuje nespočet volně dostupných šablon pro tuto platformu, a ti šikovnější si je mohou sami naprogramovat.
pracovnice s kávou
Velkým plus je i možnost úpravy domény. Jestliže si koupíte doménu, a správně nastavíte DNS server (na nějakém externím webu), můžete dosáhnout například adresy ve tvaru www.vášNázev.cz.
Na závěr je zajisté potřeba zmínit, že opravdu kvalitní a originální web stále zůstává parketou šikovných programátorů, a jestliže chcete své internetové stránky použít například při podnikání, a dělat si jejich prostřednictvím jakousi reklamu, rozhodně se vyplatí nešetřit, a nechat si web udělat na míru.