Vydejte se s námi k zajímavým horským scenériím

Posted on Category:Vzdělání


Panská skála – jedinečný čedičový skalní masiv, s jakým se nikde jinde nesetkáte. Jeho krásy můžete dokonce obdivovat v pohádce Pyšná princezna, byl námětem nejen filmařů, ale i fotografů a cestovatelů, kteří rádi obdivují zajímavé přírodní scenérie. Skalisko tvoří seskupení jednotlivých kamenných kvádrů ve tvaru připomínajícím píšťaly varhan.
Svatý Jan pod Skalou – malá vesnička v Českém krasu v berounském okrese je jedním z míst, která poskytují zajímavé panorama na Český kras, okolí řeky Berounky a oblast křivoklátských lesů. Můžete se vydat vzhůru na skalní blok s vyhlídkou, nebo zdolávat horolezecké terény tzv. Dušičkové a Křížové stěny. Je zde více výstupků pro lezení střední obtížnosti a tato aktivita je povolena pouze od července do konce roku. Celoroční lezení je možné provozovat nedaleko odtud v tzv. Solvayových lomech.
stezka v horách
Bořeň – velmi nápadný vrcholek sopečného původu v Českém středohoří, nedaleko města Bílina, je viditelný již z velké vzdálenosti, např. z náměstí v Žatci. Tato dominanta bývá přirovnávána k americké Ďáblově hoře ve státě Wyoming, a to nikoli náhodně, neboť jde o shodné chemické složení horniny a zároveň podobný typ krajinného reliéfu. Zalesněná je pouze spodní část hory, vrcholek tvoří holá skála.
Mumlavský vodopád – v části Harrachova zvané Ryžoviště máte jedinečnou možnost spatřit jeden z nejvydatnějších vodopádů v Česku. Voda dopadá do říčního koryta z výšky deseti metrů ve značné šíři, vytváří obrovité vodní víry, které vymílají otvory zvané kotle a hrnce. V místním nářečí se jim přezdívá trefně – Čertovo oko. Největší „oko“ má v průměru šest metrů a je hluboké tři metry.
malý vodopád
Labský důl– několik kilometrů od řeky Mumlavy se nachází pramen Labe. Řeka tu vyvěrá z nenápadné studánky a postupně nabírá na síle, která se prezentuje Labským vodopádem padajícím zprudka do Labského dolu. Tato část Krkonoš je považována za jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií v Česku a neměli byste si ji nechat ujít.