Wellness pobyt místo lázní

Posted on Category:Dovolená

Víte, co znamená Wellness? Toto slovo popisuje stav pocitu našeho blahobytu. Ano, a proto, pakliže máte pocit, že potřebujete opravdu pohodový a blahobytný odpočinek, vydejte se na  Wellness pobyt, který během pár dní přemění vaše psychické, emoční i sociální parametry do absolutní a dlouhotrvající pohody.

Zatímco lázně vám předepisuje většinou váš ošetřující lékař, a to kvůli vašemu dlouhodobě zhoršenému zdravotnímu stavu, wellness pobyt si můžete naordinovat sami, a to bez jakéhokoliv omezení. Bude záležet jen a jen na vás, do jakých míst byste se chtěli podívat a jak dlouhou dobu tam strávíte.

Zařízení nabízející tyto pobyty zajišťují prožitek krásy, klidu a odpočinku. V nabídce mívají především celou řadu procedur, masáží, koupelí, solných jeskyní, vířivek, saun, bazénů nebo i fitness. Vybrat si pak můžete z již sestavených balíčků nebo jen jednotlivých procedur a kúr tak, aby vám padly jako na míru ušité.

Pokud se tedy rozhodnete na nějaký ten wellness pobyt jet, můžete očekávat jen to nejlepší. Třeba po skvělé masáži si zvolíte zasloužený odpočinek v solné jeskyni a po dobrém obědě si pak můžete jít zaplavat do bazénu nebo odpočinout do sauny.

Některé programy se také zaměřují na lidské zdraví. Nabízejí například možnosti přednášek o tom, jak přestat kouřit, dobře a zdravě se stravovat, jak zhubnout a celkově se cítit dobře.

S vaším volným časem si pak můžete naložit podle vlastních představ, například hezkým výletem po okolí. Nikdo vás zde nebude kontrolovat nebo nutit dělat věci, které nejsou ve vašem zájmu. Volnočasové aktivity jsou tak jen a na vašem uvážení. Je tedy jen na vás, jak si sami pobyt zpříjemníte a užijete.

Cílem těchto pobytů je především to, abyste se cítili dobře a pohodlně, a abyste se domů vraceli odpočatí a plní energie do dalších dní.