Zimní dovolená v Norsku

Posted on Category:Vzdělání


Noční průjezd nástupními místy v naší republice, Německem a druhý den noční trajekt, kterým doplujete do Švédska. Během tohoto dne projedete kus Švédska a Norska navečer jste na místě.Severně od Lillehammeru. Pokud byste si chtěli dobu cestování zkrátit a využít leteckou dopravu, lyže a batohy vám přivezeme autokarem.

Ubytujete se v chatkách, které jsou vybaveny kuchyňskou linkou s ledničkou a sporákem a obytnou místností s televizí. Na spaní jsou připraveny postele, odděleny dřevěnými příčkami. Součástí každé chaty je sauna, kterou po celou dobu hojně využijete.

Trasy výletů na běžkách vás zavedou, díky perfektně upraveným stopám, do překrásných zákoutí zimní norské přírody:
1/ poznáte oblast podhůří Jotunheimenu
2/ projedete se na běžkách po populární norské běžecké trase Peera Gynta
3/ autobusem se přepravíte do sousedních oblastí, kde jsou desítky kilometrů upravených stop
 
Norsko nabízí během celého pobytu perfektně upravované běžecké stopy. Stovky kilometrů stop jsou neustále udržovány a vedou mírně zvlněnou náhorní planinou. Neporušená přírodní scenérie, s nádhernými výhledy na špičaté štíty pohoří Rondane, nebo oblé vrcholky Jotunheimenu.
 
V termínu vašeho pobytu je na nejznámější běžecké trase v Lillehammeru pořádán závod na běžkách, kterého se mohou zúčastnit všichni účastníci zájezdu.Trasa je dvacetikilometrová a nabízí se  možnost poměřit síly s ostatními přihlášenými účastníky. Ceny jsou symbolické, ale dostávají je všichni závodníci. Cení se především účast. Po deseti kilometrech je na trati připraveno občerstvení. Pro nováčky v závodě toto místo často bývá i cílem. Ale organizátoři myslí na vše.

I pro ně je nachystáno malé překvapení v podobě miniaturní dřevěné běžky na řemínku. Je to závod, který nemá ani jednoho poraženého. A všichni na něj i po letech rádi vzpomínají. Tak namažte a vyražte!