Detaily, které oživí vaše bydlení

Posted on Category:Ekonomika

Někdy se stane, že přijdete ke známému na návštěvu do jeho domu a hned jak vstoupíte do dveří, zjistíte, že vypadá, jakoby v něm nikdo nebydlel. Stěny jsou holé, nikde žádné doplňky, známky spokojeného domu. A jindy zase po překročení prahu dveří se objevíte v obydlí, které spíše připomíná skládku všemožných cerepetiček a zbytečností.
Zkuste se teď porozhlédnout kolem sebe a přemýšlejte, jestli vlastně i vašemu bydlení nechybí nebo naopak nepřebývají doplňky všeho druhu. Jelikož jak se říká, na detailech záleží.
tác na přehozu

Každý se chce cítit jako doma ať už ve vlastním nebo na návštěvě známých, jenže jak toho dosáhnout?
Prvním krokem je zhodnocení, jestli patříte do kategorie, kde doplňky v domě přebývají nebo naopak. Pokud patříte mezi milovníky všech drobností a věciček, je na čase se zamyslet nad tím, jestli opravdu potřebujete desatero setů hrníčků, tucet polštářů a dek nebo třeba patnáct sošek v každém pokoji. Pokud vám nepřipadá, že byste měli něco vyhodit nebo alespoň schovat na půdu, pozvěte si kamarádku, či kamaráda, který vám určitě pomůže věci protřídit.
Druhá skupinka, které zasedoplňky v domácnosti chybí, by měla zjistit, které pokoje jim připadají studené, prázdné. Zkrátka pokoje, kde se necítí „jako doma“. V těchto pokojích pravděpodobně chybí nějaký doplněk. Můžete zvolit květináč s oblíbenou květinou, fotografie rodiny, přátel a krásných zážitků, vystavte si výrobky dětí, vzpomínky. Udělejte v místnosti atmosféru života. Není to tak těžké. Nakupte si nějaké pěkné závěsy na okno a přehozy přes postele, které budou ladit, přidejte k tomu měkoučké polštáře a útulnost je zaručena.
odpočinkové místo
Druhým a posledním krokem je testování, zda jste si vedli dobře. Posuďte sami, jak se v místnostech cítíte a jestli se něco změnilo. Pokud se cítíte mnohem lépe, máte částečně vyhráno. Už chybí jen pozvání nějakého člena rodiny nebo kamaráda, který posoudí, zda se u vás cítí lépe, než doposud. Pokud ano, vaše bydlení bylo proměněno v útulné místečko, kde se lidé rádi vracejí.