Jak neztloustnout přes zimu?

Posted on Category:Zdraví

S letním obdobím máme spojenou spoustu sportovních aktivit. Ať už jde o týmové, nebo individuální sporty, jednoduché a téměř bez pomůcek, nebo složité s potřebným vybavením, všechny mají jedno společné – odehrávají se venku. Ačkoli někdy příliš vysoké teploty poněkud demotivují od jakékoli fyzické aktivity, generálně k létu patří pohyb a i mnohá rozhodnutí začít hubnout. Ale léto se časem převalí v podzim a zimu, teploty výrazně klesnou a co pak?
cvičení s trenérem
Málokoho teploty hluboko pod bodem mrazu a napadaný sníh inspirují k tomu, aby vyběhl ven a jen tak pro radost z pohybu se tam delší dobu zdržoval. Tak jak se dá udržet kondice i v tomto nelehkém období?
První možností samozřejmě jsou zimní sporty. Běžky, sjezdovky, brusle. Jednoduchá možnost, jak se zabavit i pobavit, ale pokud nejste zrovna dovední a vaše úroveň není příliš vysoká, tak na sebe nevyvinete potřebnou zátěž k tomu, abyste nějakým zásadním způsobem posílili své svaly nebo srdce.

Neopomenula bych možnost vnitřních sportů. Přináší to jisté obtíže, protože už si jen tak nezajdete s kamarády a míčem kdykoli se vám zlíbí na hřiště, ale musíte si domlouvat zapůjčení tělocvičny, případně jiných prostorů. Není to už tak jednoduché a někdy ani levné, ale pokud máte s kým a opravdu máte chuť, není nemožné si jednou za čas opravdu prostory zamluvit a využít je.

Něco úplně jiného je to potom s posilováním. Pro ty, kteří jsou zvyklí posilovat s vahou svého těla je to sice příjemnější venku, ale když zapojí svou kreativitu, tak si mohou udělat úžasnou posilovnu ze svého vlastního domova!
kondiční běh po silnici
Pro otrlé tu samozřejmě nikdy nemizící možnost prostě se správně obléci a sportovat venku i v zimě. Nejvíce to využívají běžci, protože ti se nemusí ničeho dotýkat a tím pádem je nemohou bolet prokřehlé ruce v kontaktu s cizími objekty, ale pokud nejsou teploty vyloženě kruté, dá se venku dělat i spousta dalších věcí. Jen se otužit a nezaleknout!