Jak vybrat to správné schodiště do vašeho interiéru

Posted on Category:Ekonomika

Schodiště se nachází v každém patrovém či mezonetovém domě nebo bytu a tvoří důležitou praktickou složku celé struktury domu případně bytu.

Ovšem jaké jsou nyní trendy, co se schodiště týče?
–          Schodiště už dávno není něco, co by se nacházelo mimo interiér někde skrz zvláštní halu nebo chodbu – dnes se schodiště posouvá do centra bytu či domu, doplňuje atmosféru interiéru a má v něm dominantní pozici. Začlenit schodiště do otevřeného prostoru je hit, který je stále častější. Schodiště samozřejmě musí plnit svou funkci, ale především musí ladit s interiérem a dokreslovat jeho atmosféru i styl.


Patrový dům

Pokud stavíte nový dům a nejste si jistí, jak si poradit s prostorem uvnitř, případně kam umístit schodiště, je načase si sednout nad projekt a pořádně se zamyslet.
–          Jak často takové schodiště budete používat?
–          Kdo všechno bude po schodišti chodit?
–          Máte malé děti, které by se mohly zranit?
–          Naopak stavíte si dům pro stáří?
 

Pravidla pro správně vybrané schodiště:

–          Čím je širší, tím je bezpečnější
–          Schody jsou pohodlné až od sedmdesáti centimetrů na šířku výše
–          Dva lidi by se na schodišti neminuli, kdyby bylo schodiště užší
–          Úzké schodiště je nepohodlné při stěhování nábytku

Jaké jsou trendy?
I když si možná myslíte, že nejlepší bude pořídit dřevěné schodiště z jednoho materiálu, které sice vrže, ale zase je prověřené a dlouho vydrží, nejspíš to není úplně pravda. Mnohem lepší jsou kombinované schodiště z různých materiálů. In je momentálně kov. Je pevný, vypadá velice elegantně a jeho povrch se dá snadno upravit.

Nejvíce se hodí do moderního loftového mezonetového bytu, případně do domu, zařízeného ultramoderně a minimalisticky. Nejlepší volba pro materiál schodiště je pravděpodobně kov společně se dřevem, případně kov se sklem nebo dřevo se sklem.