Kdy se sekční garážová vrata vyplatí

Posted on Category:Bydlení

Jistě budete souhlasit, že i ten nejobyčejnější automobil si zaslouží ochranu, zvlášť pokud nám má dobře sloužit ještě alespoň pár let. A jedním ze základních prostředků, jak ji poskytnout, je garážování. To znamená, že auto bude umístěno do garáže pokud možno pokaždé, když nebude používáno.

dvojgaráž u rodinného domu

Jistě, ne vždy to jde dodržet. Můžete mít například garáž u domu, avšak v zaměstnání jste nucen parkovat na určeném parkovišti. Přesto je dobré ji využívat, kdykoliv se naskytne příležitost. Ochráníte jej totiž nejen před potenciálními zloději a vandaly, lidskými i zvířecími (kdo parkuje pod místem, kde často sedávají holubi či jiní ptáci, by mohl vyprávět), ale také před vlivy vnějšího počasí. Určitě například oceníte, když v zimě nebudete muset oškrabávat okna.

Avšak k tomu, aby plnila svou funkci, je potřeba, aby garáž byla dostatečně zabezpečena, a to prostřednictvím vrat. Zde také záleží na tom, zda ji máte jako součást domu, či zda se jedná o jednu z řadových garáží pro obyvatele panelových domů.

Musíte totiž počítat s tím, že i vrata samotná se mohou stát terčem záškodníků. Všichni známe ty oprýskané, řadové garáže, posprejované prakticky ze všech stran. Jak tedy máme vybrat z široké nabídky, která se nám nabízí?

U externího, řadového typu, se nejvíce vyplatí klasický plechový typ s visacím zámkem. Pro zvýšení bezpečnosti tam můžete přidat ještě druhou petlici. Počítejte totiž s tím, že bude poměrně často terčem vandalů a je tedy potřeba zvolit něco, u čeho to příliš vadit nebude. Jelikož navíc jde o veřejný prostor, nemůžete jej doplnit vlastní soukromou bezpečnostní kamerou, abyste případného zloděje mohli chytit při akci či později identifikovat.

Na druhou stranu, pokud ji máte připojenou k domu, můžete zvolit i modernější typ, jako jsou například elektrická sekční garážová vrata. Ta mají tu výhodu, že je nelze tak snadno překonat. Nemají totiž klasický zámek. Elektronický systém navíc znamená, že ji můžete otevírat i dálkově, tedy bez toho, že byste museli vylézat z automobilu. To oceníte zejména v zimě nebo i při špatném počasí. Počítejte však také s mnohem vyššími pořizovacími náklady.

garáže pro obyvatele panelových domů

Jak je vidět, záleží opět na vaší situaci, a to nejen finanční, ale celkové. Proto si vše dobře promyslete a zvolte takové řešení, které pro vás bude po všech stránkách to nejvýhodnější.