Proč studovat vysokou školu v zahraničí

Posted on Category:Zdraví

Pokud vás letos čeká maturitní zkouška nebo jste jen při výběru vysoké školy šlápli vedle a rozhodujete se, jakou školu zvolíte, zvažte studium v zahraničí. To má totiž mnoho výhod, které se vám v budoucnu určitě vyplatí. Získáte cenné zkušenosti a skvělé zážitky, na které budete dlouho vzpomínat. Ptáte se, jaké jsou výhody studia v zahraničí?

·        Mezinárodně uznávaný titul

Na rozdíl od českých univerzit mají zahraniční vysoké školy vybudované jméno po celém světě. Pokud na zahraničních univerzitách vystudujete, nebudete mít ve světě následně problém s uznáním svého titulu. Takový titul vám naopak mnoho dveří otevře.

·        Perfektní angličtina

Vzhledem k tomu, že budete angličtinu používat každý den, velmi rychle si ji osvojíte téměř na úrovni rodilého mluvčího. Začátky budou pravděpodobně nesmírně těžké, nicméně je to zaručeně nejúčinnější způsob jak se naučit cizí jazyk.

·        Jedinečnost nabízených oborů

Jste rádi originální a ve spoustě věcí se raději odlišujete, než abyste následovali většinu? Právě pro vás je studium v zahraničí příznivější. Nabízí totiž řadu neobvyklých oborů, na které byste v České republice jen ztěžka narazili. Obory jsou často velmi specifikované a zaměřené na konkrétní věc. Studovat můžete Event management, Fashion Design a spoustu dalších zajímavých, mnohdy netradičních oborů.

·        Jistota, že naleznete práci

Podle statistik si 95 % absolventů britských škol najde do půl roku od ukončení studia odpovídající práci v oboru, který vystudovali. Buďme upřímní, to se u absolventů v České republice až do takové míry říci nedá. Zaměstnavatele vás po vystudování zahraniční školy budou vítat s otevřenou náručí. Studium v zahraničí je skvělým startem vybudování kariéry v zahraničí. Pokud vystudujete vysokou školu v ČR, prosadit se v zahraničí vás bude stát mnohem více úsilí.

Výhod má studium v zahraničí samozřejmě více. Poznáte nové lidi, novou kulturu, naučíte se samostatnosti a získáte mnoho cenných zkušeností. Pokud vás výhody zaujaly, obraťte se na agentury, které vám v mnoha věcech poradí a pomohou s případným výběrem školy a plánováním.