Trend moderního bydlení? Představujeme vám mobilní dům

Posted on Category:Ekonomika

Myšlenka mobilního domu se zrodila už dávno. Lidé jsou už od pravěku kočovným kmenem a málokdy vydrží celý život na jednom místě. Je pro ně proto tento způsob bydlení ideální. Ovšem my se dnes zaměříme na trochu jiný typ bydlení, než ten na kolečkách. Přitom mu i tak můžeme nechat tento přívlastek. Jedná se o bydlení, které můžete postavit na zahradu, bude vám spolehlivě sloužit a až se rozhodnete, že už vás místo omrzelo a je čas popojet o vesnici dál, nebude to pro vás žádný problém.
schránka před domem

Vše se zdá být tak jednoduché

Když se rozhodneme stavět, než oběhneme úřady a několikrát se pohádáme na tom stavebním, vyplníme mnoho lejster, zaplatíme ještě víc peněz…ano, možná tam někde na konci cesty na vás čeká stavební povolení. Tolik práce a moře času a ještě není usazená ani jedna cihla. Už při takové vidině se vám do žádného stavění ani nechce? Tento druh bydlení vám ale celou situaci dokáže ušetřit a věřte nebo ne, ale stavební úřad přitom ani navštěvovat nemusíte. Jednoduše na tento druh stavby nepotřebujete stavební povolení. Hned se vám dýchá o mnoho lépe?

Na tento styl bydlení se specializují firmy hlavně ve Spojených státech a ve Velké Británii, ale to neznamená, že si takové bydlení u nás pořídit nemůžete. Už i u nás najdete několik nenápadných firem, které vám takový „kontejner“ dokážou vyrobit. Sice je tento styl bydlení našich končinách stále v plenkách, ale rozhodně to nebude na dlouho, jelikož je o tento druh rychlého a levného bydlení stále větší poptávka.
domy na obraze

Levněji už to nejde

Ceny stavebních pozemků u nás neúměrně rostou a společně s nimi i ceny nemovitostí. Pokud si u nás chce začínající průměrná česká rodina pořídit stavební pozemek a následně na něm postavit malý domek, bude na něj potřebovat všechny svoje úspory, úspory svých známých a rodičů a stejně by to nestačilo. Takže se rozhodnou k zoufalému činu, zadlužit se na několik desítek let dopředu „výhodnou hypotékou“. V tomto případě sice budete muset zaplatit za stavební pozemek, ale bydlení pořídíte za pár stovek tisíc.