Uspořádání koupelny v souladu s Feng Shui

Posted on Category:Bydlení

Koneckonců, náš domov by pro nás měl být jen oázou klidu a místem, kde odpočívá nejen naše tělo, ale také mysl. Je docela možné, že z tohoto důvodu je interiérový design podle principů Feng Shui tak populární již dlouhou dobu. Někteří ho berou velmi vážně, jiným to nic neříká. Možná by však stálo za to vyzkoušet si tato pravidla u vás doma a může se stát, že budete cítit lépe.

·        Uklizený interiér

Podle Feng Shui musí být koupelna uklizená. Všechny zbytečné staré předměty vám připomenou nedokončené záležitosti, způsobí nepořádek a omezí tok pozitivní energie. V takovém interiéru je nezbytně nutný koupelnový nábytek. Měli bychom se co nejdříve zbavit věcí, které nepoužíváme. Pouze ty, které jsou nutné, musí zůstat a měly by být ve skříních. Díky tomu bude energie volně proudit. Všechna zařízení musí být v provozuschopném stavu. Také bychom neměli čekat dlouho na opravu netěsného kohoutku.

·        Přírodní materiály

V koupelně, která má být vyzdobena v souladu se zásadami Feng Shui, by nábytek a doplňky měly být vyrobeny pouze z přírodních materiálů. Je prostě nepřijatelné používat umělé, plastové nebo jakékoli gumové rohože. Harmonii koupelny mohou dosáhnout pouze přírodní materiály. Pokud máme rádi různé druhy koberců, můžeme si vybrat ty, které byly vyrobeny například z lnu nebo vlny.
Takto uspořádaná koupelna může obsahovat různé typy doplňků. Mušle, přírodní houby a květiny se zaoblenými listy budou velmi žádoucí. Interiér skvěle doplní svíčky nebo vonné tyčinky.

·        Zařízení

Zrcadla hrají velkou roli. Mělo by jich být několik a neměla by vystupovat ze zdi, ale měly by s ní sousedit. Zrcadla způsobí, že interiér není jen lépe osvětlen, ale je také opticky zvětšený. Neměla by však být v bohatě zdobeném rámu. Nejlepším řešení je samozřejmě použití dřevěných rámů.
Podle pravidel Feng Shui by záchod neměl být před oknem. V bezprostřední blízkosti nesmí být vana ani sprchový kout. Mezi nimi musí být alespoň minimální prostor umožňující tok energie.
Důležité jsou také barvy, ve kterých bude interiér pojat. Nejlepší budou ty spojené s přírodou. Jedna z nežádoucích barev je bílá. Tato barva je považována za barvu, která má nepříznivý vliv na naši energii. V Česku je bílá jedna z nejčastěji používaných v koupelnách, protože místnost vypadá hygieničtěji a je také prostornější. Toto řešení však není nejlepší. Bílá, obzvláště ráno, může být příliš agresivní a může nám přivodit špatnou náladu.